Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Předprázdninový dopis budoucím prvňáčkům

Stránka naposledy upravena 19:30, 2 Zář 2011 uživatelem Pavlína Hublová
  Obsah
  Žádné titulky

  MILÁ ADÉLKO! 

              ČEKÁ TĚ ČAS PRÁZDNIN A RŮZNÝCH DOBRODRUŽSTVÍ. URČITĚ ZAŽIJEŠ SPOUSTU LEGRACE, NAVŠTÍVÍŠ HODNĚ ZAJÍMAVÝCH MÍST A POZNÁŠ MNOHO DOBRÝCH LIDÍ. PŮJDEŠ NEBO POJEDEŠ RŮZNÝMI CESTAMI, KTERÉ TĚ DOVEDOU DO CÍLE. PŘEDSTAV SI, ŽE EXISTUJE TAKY JEDNA OBRÁZKOVO-PLAKÁTKOVÁ CESTIČKA. TAHLE CESTIČKA TĚ DOVEDE DO JEDNÉ TŘÍDY, KTERÁ JE TEĎ SICE PRÁZDNÁ, ALE 1. ZÁŘÍ BUDE PLNÁ ŽÁČKŮ – PRVÁČKŮ A ŽAČEK – PRVAČEK.  
              ABY SES VŠAK DO TÉTO TŘÍDY DOSTAL(A), MUSÍŠ O PRÁZDNINÁCH SPLNIT 2 SPECIÁLNÍ ÚKOLY. JAKÉ?
   
  1. ZALOŽ SI KRABICI OBRÁZKŮ. DO TÉTO KRABICE SI DÁVEJ OBRÁZKY LIDÍ, POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ, ZVÍŘAT, PTÁKŮ, KVĚTIN, STROMŮ, OVOCE, ZELENINY, DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ, OBLEČENÍ, NÁBYTKU, NÁŘADÍ, STAVEB A RŮZNÝCH VĚCÍ KOLEM NÁS. HLEDEJ OBRÁZKY V ČASOPISECH I V LETÁCÍCH. URČITĚ JICH NAJDEŠ HODNĚ.  
   
  2. VYTVOŘ PLAKÁTEK S NÁZVEM: TO JSEM JÁ. NA TENTO PLAKÁTEK NAPIŠ SVÉ JMÉNO, NALEP SVOU FOTKU NEBO SE MŮŽEŠ NAKRESLIT, MŮŽEŠ TAM LEPIT OBRÁZKY A KRESLIT TO, CO MÁŠ RÁD(A), CO TĚ BAVÍ A ZAJÍMÁ. NA PLAKÁTKU MŮŽE BÝT TVÉ OBLÍBENÉ ZVÍŘE, OBLEČENÍ NEBO JÍDLO, OBLÍBENÁ KVĚTINA, POHÁDKA NEBO KNÍŽKA, OBLÍBENÝ SPORT, ZPĚVÁK, HEREC NEBO POHÁDKOVÝ HRDINA. URČITĚ TĚ NAPADNOU DALŠÍ MOŽNOSTI. 
   
              KDYŽ SI NEBUDEŠ VĚDĚT RADY, TAK POŽÁDEJ O POMOC VELKÉ  POMOCNÍKY, KTEŘÍ JSOU KOLEM TEBE. RODIČE, SOUROZENCE, BABIČKY A DĚDEČKY NEBO KAMARÁDY. SPOLEČNĚ TUTO CESTIČKU URČITĚ ZDOLÁTE A TĚŠÍM SE, ŽE SE 1. ZÁŘÍ V NAŠÍ TŘÍDĚ SPOLU SEJDEME!  
   
  TVOJE PANÍ UČITELKA MONIKA 

   

   

   

   

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
  Děkuju paní učitelko Moniko. :-)
  Další fajn nápad na úvod první třídy.
  Zasláno 09:15, 3 Zář 2011 ()
  Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.