Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              hodnotil 1 uživatel

Pravidla a procedury

Stránka naposledy upravena 19:43, 26 Srp 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Třídní plány týkající se pravidel chování ve třídě a postupů při jejich eventuálním nedodržování.  Plán publikovaný na této stránce je inspirovaný knihou First Days of School a je vytvořený Helenou Lyerovou, která o něm napsala: 

  Představuji moji verzi třídního plánu jak je popsán v knize The First Days of School. Je to plán chování obsahující pravidla, tresty a odměny za jeji (ne)dodržování. Dále pak velice důležité postupy práce , nazvané anglicky procedures. Tento materiál předložím žákům první nebo druhý den školy, nechám přečíst a podepsat rodiči. Procedures (postupy práce) nemají žádné postihy, se žáky je budu procvičovat v září a pak předpokládat jejich dodržení, při nedodržení pouze upozorním " What´s the procedure" neboli " Jaký máme postup?" Všechny formuláře si tvořím sama a budou umístěny na oznámeném místě ve třídě. (viz. příloha Pravidla a procedures)

  více viz. Diskuze Knížka First Days of School,

  Soubory 2

  SouborVelikostDatumAutor 
  pravidla a procedures.doc
  Představuji moji verzi třídního plánu... (Helena Lyerová)
  85 kB19:19, 20 Srp 2010Mgr. Hana PilařováAkce
   tardy.doc
  Žádný popis
  38 kB16:55, 27 Srp 2010Helena LyerováAkce

  Stránka je v těchto kolekcích:

  Komentáře

  Je zobrazeno 9 z 9 komentářů: zobrazit vše
  Děkuji za uložení. Pročetla jsem si to. A chci se zeptat, v jaké třídě budete učit. Budu TU v šestce, ale nevím, zda to není spíše pro první stupeň. Děkuji Hanka D.
  Zasláno 20:48, 20 Srp 2010 ()
  Budu učit v 7. a 8. třídě AJ a něco z toho rozhodně zkusím. Moc se mi líbí BELLWORK. Skvělý způsob, jak si ošetřit čas nutný na věci, jako jsou zápis do třídní knihy apod. Jinak ty zápisy na tabuli, pokud se stěhuje učitel za žáky a ne naopak, bude na 2. stupni asi problém. upraveno 22:29, 20 Srp 2010
  Zasláno 22:27, 20 Srp 2010 ()
  Já budu TU v 6 třídě, ale pravidla a procedures budu používat od třetí třídy. Možná Vám přijde zvláštní ten system prstových znaků pro odchod na záchod, ještě ho zvážím, jestli ho nechat i na druhém stupni, tam s tím většinou problémy nejsou. A Bellwork je opravdu úžasná věc, děti si na ni velice rydchle zvyknou a vy máte čas zapsat do třídnice nebo školy online a naladit se na hodinu.
  Cíle a obsah na tabuli pro mne nejsou problémem, protože mám specializovanou třídu angličtiny a děti cestují za mnou ne já za nimi. Každopádně si myslím, že je absolutně nutné, aby žáci věděli, co bude a a co je cílem, pomáhá to i závěrečnému hodnocení.Můžete je mi připravené v počítači a promítnout je nebo je prostě oznámit, či při bellwork je na tabuli napsat. Nechávám to na každém, ale já chci , aby moji žáci věděli , co dělají.
  Zasláno 22:40, 20 Srp 2010 ()
  Jinak koukněte na www.teachers.net a uvidíte sami.
  Zasláno 22:45, 20 Srp 2010 ()
  Dobrý den, chtěla bych se vás ještě zeptat, jak budou vypadat vaše lístečky na zapomenutý úkol a pozdní příchod. Nebo zda si budete jen dělat čárky za to, že nemají úkol nebo přišli pozdě? Děkuji Hanka D.
  Zasláno 23:17, 26 Srp 2010 ()
  osobně mi takto sestavená pravidla přijdou strašně svazující
  Zasláno 12:12, 27 Srp 2010 ()
  Ráda bych ještě viděla formuláře Student responsibility a Pink slip - tohle mi přijde opravdu zajímavé, spolu s předáním rodičům, kteří hned vidí, jak žák nosí/nenosí úkoly a podobně.
  Nebylo by možné formuláře doplnit?
  Zasláno 14:07, 27 Srp 2010 ()
  Po týdenním pobytu ve škole jsem svoje pravidal mírně upravila v tom směru, že jsem vyjmula poslední a mám jen tři. Osobně si myslím, že nic svazujícího na nich není, nechci nic jiného než, aby byli žáci do výuky připravení, pracovali a respektovali ostatní. To si myslím, že je základ toho,abych mohla zajistit jejich úspěch. Pink Slip i ostatní mám již vytvořené a přidám je. Zajímá mne váš názor.
  Zasláno 16:48, 27 Srp 2010 ()
  Myslím, že je dobré, když žáci vědí, co přesně od nich učitel očekává, a co mohou očekavat, když jeho očekávání nesplní. Pokud je tato poněkud mechaničtější forma pravidel a procedur doplněna dobrým lidským vztahem a pedagogicky citlivým jednáním, neměl by to být problém. Díval jsem se na prezentaci Amandy na teachers.net, kde se mi líbí, jak její "pravidla a procedury" v sobě nesou jistou, údajně pro děti motivující, jiskru a hravost.
  Zasláno 21:58, 28 Srp 2010 ()
  Je zobrazeno 9 z 9 komentářů: zobrazit vše
  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.